Utställningsresultat augusti

2011-08-29 SvVK Visby Domare: Petter Fodstad, Norge
BT-2, CERT, CHAMP Greirish Wishful News
(Greirish Scarlet Knight x SE UCH Scoops Hannah)
Ägare: Susanne Johansson

2011-08-28 INT TERVAKOSKI DOMARE TUULA SAVOLAINEN
BH-3 FI CH EE JCH & EE CH Greirish Yankee Glide
(Mascotts My Santana x SE UCH Greirish Trés Jolie)
Ägare Eila Leppälä KENNEL SAMURAIWOOD´S FINLAND

2011-08-27 SKK Visby Int. Domare: Silva Zeferino, Portugal
BT-2, R-CACIB, CERT, Greirish Wishful News
(Greirish Scarlet Knight x SE UCH Scoops Hannah)
Ägare: Susanne Johansson

2011-08-21 SKK Norrköping Int. Domare: Trevor Hiscock, Syd-Afrika
BH-2, R-CACIB, SE CH Riverwolf Roger Federer
(NORD CH Carel Wolf Romeo x NORD CH Riverwolf Marie Antoinette)
Ägare: Göran Kvarnström

2011-08-21 Estland Tallinn, Domare: Rita Kadike-Skadina
BH-2 C.I.B EE CH NO CH SE CH FI JW-09 Greirish Xcalibur
(Mascotts My Santana x SE UCH, DK UCH Greirish Uppish)
Ägare: Riita Lehto-Nevala Kennel Riverwolf, Finland

2011-08-20 Estland Tallinn, Domare: Jelena Krus
BIG 3 BIR C.I.B EE CH NO CH SE CH FI JW-09 Greirish Xcalibur
(Mascotts My Santana x SE UCH, DK UCH Greirish Uppish)
Ägare: Riita Lehto-Nevala Kennel Riverwolf, Finland

2011-08-20 SKK Eskilstuna Int. Domare: Anita Whitmarsh
BIR, CACIB, SE CH Riverwolf Roger Federer
(NORD CH Carel Wolf Romeo x NORD CH Riverwolf Marie Antoinette)
Ägare: Göran Kvarnström

2011-08-14 FKK Joensuu Domare: Robert Blümel
BIM C.I.B EE CH NO CH SE CH FI JW-09 Greirish Xcalibur
(Mascotts My Santana x SE UCH, DK UCH Greirish Uppish)
Ägare: Riita Lehto-Nevala Kennel Riverwolf, Finland

2011-08-13 FKK Joensuu Domare: Gabriela Veiga
BIM CACIB FI CH SE CH Greirish Ysolde
(Mascotts My Santana x SE UCH Greirish Trés Jolie)
Ägare: Lehto-Nevala Riitta, Kennel Riverwolf, Finland

2011-08-07 FKK Kuopio KV Domare: Pirjo Aaltonen
BIM CACIB C.I.B EE CH NO CH SE CH FI JW-09 Greirish Xcalibur
(Mascotts My Santana x SE UCH, DK UCH Greirish Uppish)
Ägare: Riita Lehto-Nevala Kennel Riverwolf, Finland

2011-08-07 SKK Vallentuna Domare: Tuula Plathan
BIM SE CH Tsarskaja Prihot Mr X
(BY CH,INT UCH,RU CH Tsarskaja Prihot Georgiy Pobedonose x INT UCH,RU CH Tsarskaja Prihot Varvara Krasa)
Ägare: Henny Vd Berg &Eva Giertz

BT-2 Greirish Xylia
(Mascotts My Santana x SE UCH,DK UCH Greirish Uppish)
Ägare: Marie Wallim & Per Lundström

Det här inlägget postades i Ny champion, Nya utställningsresultat, Nyheter. Bokmärk permalänken.

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *